خدمات

سالنامه الکترونیک سلامت

اشتراک گذاری :

با وجود رشد صنعت نرم افزار و استفاده از فناوری در تمامی بازارهای رقابتی حتی در صنایع آجر ، خرده فروشی ، هتلداری ، مراقبت های بهداشتی ، غذاخوری و ... ، نیاز به فناوری آنلاین در بخش پزشکی بیش از پیش لمس می شود. در این بین سالهاست که پزشکان در ابتدای هر سال نوی کاری از سالنامه یا سررسیدهای کاغذی برای ثبت و رزرو نوبتهای بیماران استفاده می کنند و این در حالی ست که می توان به عنوان جایگزین ، از یک سالنامه الکترونیک سلامت استفاده کرد که مهمترین فایده آن استفاده آسان تنها با یک گوشی اندروید ، در هر زمان و هر جایی توسط خود پزشک و منشی مطب یا کلینیک می باشد. البته فواید دیگر آن در زمینه صرفه جویی در مصرف کاغذ و قطع درختان می باشد.

سالنامه الکترونیک سلامت چیست ؟

آیا از سالنامه های دفتری خسته شده اید ؟ آیا می خواهید هر لحظه و در هر مکان بتوانید به نوبتهای مطب خود دسترسی داشته باشید ؟ آیا می خواهید در گوشی خود به نوبتهای مطب دسترسی پیدا کنید؟ به شما تبریک می گوییم چون نوبت آن رسیده که یک سالنامه الکترونیک سلامت به جامعه پزشکی معرفی گردد. در این راستا ، نام سالنامه الکترونیک سلامت از سالنامه دفتری گرفته شده است که می تواند گواهی باشد بر عملکرد این نرم افزار. بدین صورت که سالنامه الکترونیک یک نرم افزار نوبتدهی مخصوص پزشک و منشی در مطب ، کلینیک ، درمانگاه و ... و به صورت آنلاین بوده که می تواند جایگزین سالنامه یا سر رسید کاغذی نوبتدهی شود. با این تفاوت که تحت وب بودن آن و قابلیت استفاده آسان با استفاده از اینترنت با گوشی موبایل ، تبلت و ... بدون محدودیت زمانی و  مکانی ، عملکرد آن را متمایز می سازد.  

مزایای سالنامه الکترونیک:

- این برنامه دارای پنل کاربری آسان بوده که نیازی به توانمندی خاص و معلومات زیادی نداشته و حتی در گوشی های هوشمند توسط منشی مطب و خود پزشک قابل استفاده است.

- دارای برنامه نوبتدهی بیماران به تعداد بی نهایت و بدون محدودیت می باشد .

- امکان استفاده همزمان توسط چند کاربر مختلف را در مکانهای متفاوت دارد.

- دارای سرعت بالا در ثبت و رزرو نوبت می باشد .

- امکان تعیین روزهای تعطیل و غیرتعطیل را داشته تا به صورت مشخص برای روزهای تعطیل نوبتدهی نگردد.

- امکان ارسال پیامک برای اطلاع رسانی به بیماران برای نوبت رزرو شده دارد . بدین صورت نوبت بیماران در گوشی شخصیشان به صورت پیامک ارسالی از سالنامه الکترونیک سلامت ثبت می شود.

- افزایش درآمد : با این توضیح که با توجه به اینکه محدودیت زمانی و مکانی برای ثبت نوبت نداشته و می توان به تمامی بیماران نوبت داده و با ارسال SMS به آنان اطلاع داد.  

- تنها با داشتن اینترنت می توان در گوشی موبایل ، تبلت و کامپیوتر به راحتی به این نرم افزار مطب دسترسی پیدا کرد.

- دارای امنیت بالا در ثبت اطلاعات می باشد.

- امکان استفاده در هر زمان و هر مکان توسط کاربران ( پزشک و منشی ) را داشته و این بدین معناست که توانایی دورکاری یا استقرار نیرو در مکانهای مختلف دارد. در اینجا می توان مثالی ارائه داد که قابلیت بالا و مطلوب بودن این نرم افزار آشکار شود. برای مثال در یک روز تعطیل به دلیل وقوع یک کار اورژانسی برای روز آینده به هر دلیلی مثلاً عمل جراحی یا کار شخصی پیش آمده ، امکان حضور در مطب برای روز بعد وجود ندارد. و اینجاست که این سالنامه الکترونیک به کمک شما می آید تا منشی مطب بدون نیاز به مراجعه به مطب و  رویت سررسید نوبتدهی کاغذی ، بتواند با بیماران روز بعد تماس گرفته و نوبتهایشان را جابجا کند.  

- ارسال لینک پرداخت : این قابلیت مهمی است که سالنامه الکترونیک سلامت واجد آن بوده ، یعنی با استفاده از سالنامه الکترونیک می توان بعد از نوبت به بیمار قبل از مراجعه به مطب ، با ارسال لینک پرداخت توسط پیامک ، به بیمار این توانایی را داد که به صورت آنلاین ، قبل از مراجعه به مطب هزینه ویزیت را پرداخت نموده و از معطل شدن حضوری برای پرداخت در زمان نوبت جلوگیری بعمل آورد.

کسب اطلاعات بیشتر درباره مزایای نرم افزار سالنامه الکترونیک سلامت در صفحه مزایای سالنامه الکترونیک قابل مشاهده است.

سالنامه

تاریخچه سامانه سلامت الکترونیک :

این سامانه در حدود سال 1397 توسط آقای مهندس شیخی نژاد نوآوری شد  و تاکنون بسیاری از پزشکان ، کلینیک ها و مراکز پزشکی از این نرم افراز استفاده می کنند. البته این نرم افزار نه تنها برای بخش پزشکی ، بلکه برای مراکز زیبایی و سالن ها و مراکزی با مراجعه کننده های بالا که نیاز به نوبت دادن آنلاین  دارند مناسب می باشد.

تفاوت سالنامه کاغذی با سالنامه الکترونیک

* شاید زمانی همه به نوشتن در دفتر عادت داشتیم ولی بعد از گذشت سالها کار با گوشی موبایل و تبلت و کامپیوتر ، امروزه راحتی ما در این است که از این تکنولوژی ها بهره ببریم. از طرف دیگر ، سالنامه های کاغذی که در مطبها از آن به عنوان دفتر نوبتدهی استفاده می شود ، دارای کمبودهایی می باشد. برای مثال تعداد سطوح هر صفحه محدود بوده و اگر پزشکی دارای بیمارانی بیش از آن تعداد سطوح باشد ، دفتر نوبتدهی پر شده و عملاً جایی برای نوبتهای دیگر نیست. و این در حالیست که سالنامه الکترونیک سلامت طوری طراحی شده که می توان به تعداد بینهایت یا هر تعدادی که پزشک درخواست کند ، برنامه ریزی گردد تا منشی بتواند نوبتهای بیماران را در آن ثبت کند، بدین منوال هیچگونه محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

* از طرف دیگر ، سالنامه های کاغذی فقط برای همان سال چاپ شده اند و فقط نوبتهای سال جاری را می توان در آن نوشت و این در صورتی است که سالنامه الکترونیک سلامت دارای این مزیت خاص بوده که طوری برنامه ریزی شود تا سال بعد حتی سالهای بعد نیز بتوان در آن به نوبتدهی بیماران پرداخت. همچنین قابلیت را نیز دارد که با تعیین روزهای تعطیل ، از نوبت دادن های در روزهای تعطیل که مطب فعالیت ندارد ، خودداری گردد.

* سالنامه های کاغذی گزینه سرچ و جستجوی بیماران وجود ندارد و اگر بیماری بخواهد از نوبت بعدی خود مطلع گردد ، راهی ندارد جز یک دفتر بزرگ را جستجو کردن که خیلی هم سخت و طاقت فرسا می باشد و عملاً کارایی ندارد. اما در مقابل سالنامه الکترونیک سلامت مجهز به گزینه جستجو با نام و نام خانوادگی و شماره موبایل بیمار (همان شماره تماسی که در هنگام نوبتدهی از بیمار گرفته شده) می باشد و می توان به راحتی تنها با سرچ یک شماره موبایل نوبت بیمار را پیدا کرد و به وی اعلام نمود. همچنین سالنامه الکترونیک دارای گزینه دیگری به نام نوبت روز جاری است که در آن می توان به تمام نوبتهای امروز یا روزی خاص بدون مراجعه به همان روز دسترسی پیدا کرد. و از این مورد می توان برای پرینت گرفتن نوبتها و دسترسی سریع به نوبت روز جاری بهره برد.

* با نوبت دادن در سالنامه و سررسیدهای کاغذی ، مشکل دیگری که ایجاد می شود این است که شلوغی و خط خوردگی و ... به علتهای مختلف رخ می دهد. برای مثال برای لغو نوبت یا جابجا کردن نوبتها ، دفتر دچار خط خوردگی می گردد و یا برای گذاشتن نوبت اضافی نیز دفتر شلوغ کاری می شود که همه این مشکلات تنها با سالنامه الکترونیک سلامت که از نظر هزینه و وقت بسیار مقرون به صرفه است ، حل می شود.

سالنامه الکترونیک

* مشکل دیگر استفاده از سالنامه های کاغذی اینست که تنها می توان در مطب به نوبتدهی پرداخت ، اما سالنامه الکترونیک اینگونه نبوده و به راحتی می توان تنها با یگ گوشی و اتصال به اینترنت به برنامه متصل شده و تمامی نوبتها را مشاهده کرده ، لغو و یا جابجایی مربوطه را انجام داد. یعنی وابسته به مکان و زمان خاص نمی باشیم. بنابراین ، در هر جایی باشیم حتی در منزل و در هر زمانی حتی شب و روز تعطیل ، با این برنامه به راحتی می توانیم به نوبتهای مطب دسترسی پیدا کنیم.

* سالنامه های کاغذی مهمترین کمکی که می رساند ، نوبتدهی در دفتر می باشد و این در حالیست که از قابلیتهای مهم سالنامه الکترونیک ، ارسال پیامک نوبتدهی به بیماران می باشد تا نوبت در گوشی شخصیشان به صورت sms ثبت شده و از دست نمی رود ، به راحتی قابل پیدا کردن و دیدن است و بیماران دیگر نوبتهای خود را فراموش نمی کنند. بدین لحاظ ، پیامک مربوطه حاوی ساعت و روز نوبتدهی به همراه نام بیمار می باشد.

* مزیت مهمی که در سالنامه الکترونیک وجود دارد این است که دارای لینک پرداخت هزینه بوده و بیماران نوبت داده شده در حالی که هنوز به مطب نیامده اند و حتی در یک روز دیگر می توانند نسبت به پرداخت حق ویزیت بصورت آنلاین اقدام کنند. بدین صورت که وقتی اسم بیمار با شماره تماس در سیستم سالنامه الکترونیک ثبت می گردد ، در صورت فعال کردن پرداخت آنلاین ، گزینه ارسال لینک تماس جلوی نوبت بیمار ایجاد می گردد که با کلیک روی آن می توان لینک پرداخت بیمار مورد نظر را به شماره تماس وی به صورت پیامک ارسال نمود تا به راحتی بتوانند نسبت به پرداخت غیرحضوری اقدام کنند. اما سالنامه های کاغذی چنین قابلیتی نداشته و تمامی کارها باید حضوری انجام گردد.

تفاوت نوبتدهی آنلاین با سالنامه الکترونیک سلامت :

امروزه نیاز به نوبتدهی آنلاین در همه بخش ها لمس می شود و در بسیاری از صنایع و امور مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو نوبتدهی آنلاین در بخش پزشکی نیز راه حل بسیار مناسبی برای حل مشکلات مربوط به نوبت گرفتن و شلوغی و معطلی زیاد در مطب می باشد. البته تاکنون سایت های نوبتدهی زیادی برای پزشکان طراحی شده که اکثراً با ثبت نام پزشکان در این سایتها ، توسط مردم قابل استفاده می باشد. اما سالنامه الکترونیک سلامت ، نرم افزاری است که برای مطب بوده و مختص استفاده برای پزشک و منشی که بجای سررسیدهای کاغذی نوبتدهی از آن استفاده کنند. بدین معنا که این نرم افزار قابلیت استفاده فقط کاربران منشی و پزشک یک مطب را دارد و دیگران به آن دسترسی نداشته و اسامی مراجعین حضوری یا تلفنی که در مطب نوبت می گیرند ، در این سیستم توسط منشی ثبت شده و به دلیل تحت وب بودن آن بدون محدودیت زمانی و مکانی همیشه و همه جا در دسترس است، حتی در منزل.

نوبت دهی آنلاین : در بازار امروز که به فناوری تکیه کرده ، حتی برای صنایع و امور دیگر به ضرورتی مهم تبدل شده . با توجه به تخمین تحلیل گران اقتصادی ، رشد سالانه نرم افزار آنلاین جهانی تا سال 2024 به 15.1%  و ارزش کل بازار آن به حدود 360 میلیون دلار خواهد رسید. لذا ، با این رشد عظیم باید دید که رزرو انلاین چه مزایایی در کسب و کار دارد ؟ بر این اساس سیستم نوبتدهی آنلاین ، راه حل نرم افزاری بوده که به مشتریان اجازه می دهد با تلفن یا بصورت اینترنتی ، بدون نیاز حضوری ، رزرو نوبت خود را انجام دهند. البته بنا به پیچیدگی پلتفرم ، سیستم نوبتدهی آنلاین می تواند پرداخت غیرحضوری را قبل از مراجعه برای مشتریان فراهم کند. بعنوان مثال برای رزرو بلیط قطار یا هواپیما و  ... به راحتی با سرچ در گوگل و ورود به یکی از سایتهای نوبتدهی آنلاین می توانید نوبت خود را رزرو کرده و با پرداخت هزینه ، در روز موعود فقط جهت سوار شدن به قطار یا هواپیما حاضر شوید. و بدین ترتیب دیگر از معطلی های حضوری نوبت گرفتن خبری نخواهد بود. در این زمینه طی یک مطالعه مشخص شد حدود 35% مشتریان ترجیح می دهند نوبتهای خود را بعد از ساعت کاری رزرو کنند. همچنین از مزایای نوبتدهی آنلاین ، مدیریت رزور نوبتها توسط مشتری ، لغو یا تغییر نوبتها توسط خود مشتری ، افزایش درآمد ، ایجاد پرداخت آنلاین ، صرفه جویی در وقت و هزینه ، افزایش ایجاد بازار رقابتی بین کسب و کارها ، کاهش نیاز به نیروی کار انسانی ، ساده و راحت شدن کارها ، رضایت مشتری و ... می باشد.

در مقابل ، سالنامه الکترونیک سلامت ، برنامه ای برای استفاده همگانی برای مشتریان جهت انجام رزرو نوبت نبوده و برای استفاده در مطب ها ، کلینیک ها ، مراکز درمانی و بیمارستان ها و ... برای نوبت گذاشتن توسط منشی ها و پرسنل نوبتدهی مرکز و مطب می باشد. در حقیقت جایگزین دفترهای نوبتدهی ، سررسیدها و تقویم هایی که در ابتدای سال برای نوبت دادن مهیا می گردد ، می باشد. در صورتی که می خواهید به سررسیدهای کاغذی نوبتدهی خود سرو سامانی داده و آنها را با یک نرم افزار دیجیتال تعویض کنید، درست انتخاب کردید. از این رو در تعریف سالنامه الکترونیک سلامت می توان گفت که نرم افزاری است جایگزین سررسید و دفتر نوبتدهی . در نتیجه ، همه ساله اواخر سال که بوی عید به مشام می آید و همگان به دنبال سررسیدهای کاغذی برای نوبتدهی در مطب خود هستند ، با برنامه سالنامه الکترونیک به راحتی می توانید به نوبتهای سال بعد دسترسی داشته باشید.

برای نوبت دادن توسط شخص منشی یا حتی پزشک به صورت آنلاین حتی با گوشی شخصی می توانید از سالنامه الکترونیک استفاده کنید. همچنین از مزایای دیگر سالنامه الکترونیک سلامت می توان به پنل کاربری آسان بدون نیاز به معلومات خاص و یادگیری زیاد ، داشتن برنامه نوبتدهی به بیماران به تعداد بی نهایت و بدون محدودیت ، دارای سرعت بالا در ثبت نوبت ، داشتن امنیت بالای اطلاعات ، امکان استفاده توسط کاربران مختلف و منشی ها و پرسنل نوبتدهی در مکانهای متفاوت ، ارسال پیامک نوبت به بیماران برای ثبت در گوشی شخصی  ، امکان ارسال لینک پرداخت در بستر پرداخت مطمئن به بیماران ، امکان تعیین روزهای تعطیل و غیرتعطیل در برنامه ، توانایی دورکاری پرسنل یا استقرار نیرو در مکانهای مختلف در کلینیک ها و ... اشاره کرد.

اطلاعات بیشتر در صفحه تفاوت نوبتدهی آنلاین با سالنامه الکترونیک سلامت قابل رویت است.

کاربردهای دیگر سالنامه الکترونیک

کاربردهای سالنامه الکترونیک ، نه تنها در مطب ، بطور کل در بخش پزشکی ، بیمارستانها ، مراکز رادیولوژی و ام آر آی ، مراکز سونوگرافی ، کلینیک های تخصصی و زیبایی و ... می باشد ، بلکه حتی در مراکز شلوغی همچون سالن ها ، آرایشگاه ها و .... که نیاز به نوبت دادن در دفتر نوبتدهی داشته ، برنامه سالنامه الکترونیک جایگزین کامل یک دفتر نوبتدهی کاغذی است با فواید بیشتری همچون تحت وب بودن ، بدون محدودیت در نوبت دادن و بدون محدودیت زمانی یا مکانی و ... که مفصلاً در متن ذکر شد.

کلام آخر

این روزها که همه کارها با کامپیوتر و سیستم های نرم افزاری انجام می گیرد ، گویی گرفتن قلم به دست و نوشتن رو کاغذ و دفتر قدری برای ما سخت شده است و همه کارها به سمت و سوی سیستم نرم افزاری سوق داده می شود. به امید آنکه سالنامه الکترونیک سلامت بتواند گامی موثر در دنیای پزشکی دیجیتال باشد و کمک بزرگی به پزشکان محترم باشد.

برای سفارش این سالنامه سلامت آنلاین می توانید با شماره تماس 09115964992 تماس حاصل فرمایید . همچنین می توانید به صورت سفارشی و سه روزه با اکانت رایگان از این نرم افزار استفاده کرده و سپس خریداری نمایید.

نرم افزار پزشکی سپاس92

اینستاگرام : sepas92


logo